Чи така гарна природна косметика?

Природна косметика – види та визначення

Проведіть  маленьке опитування серед ваших подружок – що ви розумієте під визначенням “природна косметика”? & nbsp; Запевняю, отримайте безліч відповідей, які умовно можна поділити на три групи

  1. Косметика, вироблена професійно, у фабричних умовах. Продається у торгових точках. Зазвичай на ній є напис – «природний», «натуральний», «органічний» або «біо».
  2. Косметика, що створюється самостійно з професійних інгредієнтів, які можна купити в аптеці, в мережі.
  3. Група, яку я називаю «косметика із каструлі». Готується так само самостійно, з продуктів харчування, за рецептами з бабусиних зошитів.

Прихильники природної косметики з піною біля рота доводять – лише одне визначення «природна» має на увазі корисність, безпеку, гарантований позитивний ефект. Чи так це? Розбиратимемося.

1. Покупна природна косметика

Договоримося відразу, незважаючи на всі запевнення маркетологів, природна косметика, що продається в магазинах, не може бути на 100% натуральною. Достатньо подивитися на терміни придатності покупних кремів, тоніків та іншого. Емульгатори, загусники, консерванти… Ці «природні» компоненти дозволяють зберігати та використовувати косметику роками. На жаль, у нашому законодавстві немає чітких критеріїв, що таке «природна косметика». Недобросовісні виробники з успіхом користуються цією лазівкою і «плескають» чарівні слова на свою продукцію, якщо в ній є хоч натяк на натуральні інгредієнти.

Органічна косметика

З нею так само складно. «Органічна» має на увазі, що використовується сировина, вирощена без сільськогосподарської хімії, зібрана в екологічно чистих районах.  Чи багато знайдеться таких місць у наш час? Купуючи таку косметику краще відразу убезпечити себе і віддати перевагу солідним фірмам, які мають бездоганну репутацію. Але, як-то кажуть, за задоволення треба платити. Продукція таких виробників коштує досить дорого.

Брати чи не брати?

Не все природне обов’язково корисне, як і не все штучне шкідливо. Ніхто не скасовує алергічні реакції під час використання природної косметики.  Натуральні олії, вітаміни просто не можуть зберегти свої властивості без певних синтетичних компонентів.

Прекрасно, якщо косметика містить натуральні компоненти. Але все-таки   зациклюватись на використанні тільки природної косметики не варто. У всьому необхідний захід!

2. Домашнє «зілля…», пардон, кремоваріння

Група номер два – косметика, що створюється самостійно з покупних інгредієнтів.  Одна з найкращих косметологів, яка мені зустрічалася у житті, готувала свої креми сама. На жаль, поїхавши за кордон, вона забрала і всі свої секрети. А її крему це було щось!

Зараз, в епоху розвиненого інтернету, підібрати необхідні компоненти для створення «своєї» марки косметики не складно. Тим більше, що існують величезні спільноти кремоварів, які допоможуть порадою, рецептом, поділяться натхненням.

Не маю нічого проти «самвидавських» кремів (дивись мою історію вище), при дотриманні наступних умов:

  1. Ви повинні бути на 100% впевнені в якості складових майбутнього засобу, що купуються.
  2. Ідеальна чистота у всьому – кухня, посуд, упаковка, руки.
  3. Правильні умови зберігання .

Так само треба бути готовим до того, що за ефективністю ваша косметика поступатиметься професійною і може викликати алергічну реакцію. Будьте обережні та завжди тестуйте отриманий продукт!