Реал-де-Каторсе (Мексика) – священна земля учолів

Хочете влаштувати собі ні на що не схожий відпочинок та розслабитися по-справжньому? Тоді давайте трохи відвернемося від розкішних пляжів і заглянемо в Реал-де-Каторсе – мексиканський місто, яке, між іншим, є місцем католицької прощі. Щоправда, це не заважає йому бути при цьому центром наркотуризму, що якраз і приваблює в ньому найбільше.

Тому для подорожі до цього священного місця при собі необхідно мати диски з американським рок-старцем 60-х років, наприклад, Velvet Underground, Doors або Джиммі Хендріксом. А також не завадить томик Кастанеди і Біблія, щоб спробувати відновити горизонтальне положення даху, що начисто зірвався. Зрозуміло, все це доведеться скласти у велику валізу на колесах максимальної місткості. А щоб прогулюватися околицями, вам знадобиться міський рюкзак зі зручними лямками.

Мало того, що «даху» є, від чого зірватися, так ще й місто знаходиться за три з половиною кілометри над рівнем моря: самі розумієте – тут постійна нестача кисню з усіма наслідками, що витікають, та ще й ночами досить холодно, особливо в зимовий час.

Головний предмет натхнення всіх туристів, які приїжджають в Реал-де-Каторс, і безпосередній ініціатор зносу даху – це місцевий кактус-пейот, або хікурі, як його називають індіанці-уїчолі. Цей чарівний кактус росте на околицях місцевої пустелі, але, на жаль для деяких, росте не скрізь, так що доводиться часом довго ходити по цій пустелі, щоб його знайти. Він має дуже потрібне йому синьо-зелене забарвлення і формою нагадує кнопку. Магія синій кнопки. У пейоті містяться алколоіди – зокрема, мескалін, який є потужним біостимулятором, завдяки чому має здатність викликати досить дивне наркотичне сп’яніння, що супроводжується вибухом надзвичайної мозкової активності та колірних галюцинацій, особливо якщо заплющити очі. Тепер, власне, відразу стає зрозуміло, звідки взялася ця невимовна строкатість учільської народної творчості.

Латинська назва чудо-кактуса – Lophophora williamsii. Щодо того, ким був той легендарний Вільямс, на честь якого названо рослину, у дослідників немає єдиної думки. Адже ніхто й не звернув би на це явище жодної уваги, якби не самобутня творчість діяльного Карлоса Кастанеди, яка збентежила розуми народів.